بسیارند گردشگرانی که به تنهایی سفر می ­روند و با تورها همراه نیستند. این افراد چه گردشگر داخلی باشند چه خارجی نیاز دارند در هر شهر یا منطقه­ ای که وارد می ­شوند اطلاعات دقیق و درستی برای اقامت هرچه بهتر و مناسب ­تر از نظر هزینه داشته باشند. در شرایطی که این اطلاعات از طریق اینترنت یا منابع دیگر در دسترس نباشد، این کیوسک گردشگری است که همراه و راهنمای گردشگران می ­شود.

کیوسک ­گردشگری در نقاط مختلف شهرهای سراسر دنیا با نشان حرف I که ابتدای کلمه Information است، در فضای باز عمومی و به ویژه در مسیرهای گردشگری تعبیه شده ­اند تا از این طریق گردشگران اطلاعات لازم درباره آنچه برای اقامت و گشت و گذار در آن شهر نیاز دارند را کسب کنند.

اما از همین روست که پاسخ دادن به تقاضای گردشگران اهمیت بیشتری نسبت به قبل پیدا می کند؛ باید توجه داشت این گردشگران بهترین مبلغان هستند و هرچه تجربه سفرشان بهتر باشد و از امکانات بهتری برخوردار شوند بی­ شک تاثیر بهتری در ذهن آن ها خواهد داشت.در تمام دنیا راه ­اندازی کیوسک ­گردشگری جزو خدمات شهرداری­ هاست و به صورت خدماتی عادی و اولیه در نظر گرفته می ­شود"این کیوسک ­ها تمامی اطلاعات مورد نیاز یک گردشگر اعم از امکانات حمل و نقل عمومی، جاذبه ­های مهم توریستی، اقامتگاه ­ها را ارائه می­ دهند. حتی در مواردی رزرو تخت در مراکز اقامتی و هتل­ ها نیز در همان مراکز اطلاع­ رسانی توسط راهنمایان برای گردشگران انجام می ­شود کیوسک ­گردشگری در فرودگاه ­ها، ایستگاه ­های اتوبوس، ایستگاه­ های راه­ آهن، ترن و تراموا ها و هر جا که در مسیر مسافر و گردشگر باشد قرار دارند اضافه می ­کند: "عموما کیوسک­ ها در شهرهای دنیا به گونه ­ای طراحی شده­ اند که معماری آن شهر را تداعی می ­کنند.

اشتراک گذاری: